Dlaczego nauka języka obcego jest dobra dla Twojego dziecka?

Ogólnie rzecz ujmując, im młodszy umysł, tym łatwiej jest mu nauczyć się drugiego – lub nawet trzeciego języka. Nauka języka obcego wymaga wysiłku od każdego, zarówno dziecka, jak i osoby dorosłej, jednak im młodszy jesteś tym jest prościej i szybciej – bo przecież… pamiętasz naukę mówienia po polsku? Język jest podstawową cechą ewolucji człowieka, więc nasze mózgi za młodu bardzo szybko chłoną i wyłapują słowa i struktury gramatyczne potrzebne do komunikacji. 

Wśród wielu korzyści rozwijania biegłości w drugim (czy też trzecim i kolejnym :) języku na wczesnym etapie życia wymienia się najczęściej, że takie dzieci: 

STAJĄ SIĘ BYSTRZAKAMI

Nauka języka obcego jest świetnym sposobem na poprawę funkcji poznawczych. W badaniu przeprowadzonym przez Illinois State University stwierdzono, że dzieci, które uczą się języków obcych, mają znacząco lepsze wyniki w testach standaryzowanych niż ich jednojęzyczni rówieśnicy, szczególnie w zakresie matematyki, czytania za zrozumieniem i bogactwa używanego słownictwa. Multijęzyczne dzieci lepiej radzą sobie z rozwiązywaniem problemów i wielozadaniowością, ponieważ pojmują różne struktury językowe i łatwo „przełączają się” pomiędzy nimi; mają też lepszą pamięć – bo przecież nauka języka obcego wymaga przyswojenia wielu informacji, reguł językowych, zawiłości i skojarzeń. 

POSZERZAJĄ SWOJE HORYZONTY 

Ucząc się języka obcego, nie tylko uczymy się słownictwa czy gramatyki, ale także uczymy się o odmiennej kulturze i społeczeństwie. Twoje dziecko naturalnie wykształca więc większą ciekawość świata, w którym żyjemy, otwiera swój umysł, a możliwość komunikowania się w języku obcym podczas pobytu za granicą jest dla niego prawdziwym powodem do dumy i wielkim wzrostem pewności siebie. Eksperci twierdzą także, że dzieci, które uczą się języka przed swoimi nastoletnimi latami, mają większe prawdopodobieństwo uzyskania wymowy podobnej do ojczystej danego języka. 

MAJĄ LEPSZY START W PRZYSZŁOŚĆ 
Patrząc długookresowo, umiejętność posługiwania się językiem obcym jest teraz niezbędna do pochwalenia się w swoim CV. Jest to szczególnie atrakcyjne dla pracodawców w przedsiębiorstwach internacjonalnych (ale i nie tylko!), ponieważ pracownicy, którzy porozumiewają się w drugim lub trzecim języku są zawsze bardziej pożądani, gdyż mogą podjąć się wielu zadań i obowiązków wymagających komunikacji ze środowiskiem międzynarodowym. 

Nauka języków jest świetną pozalekcyjną aktywnością, dzięki której umysł Twojego dziecka jest stymulowany i skupiony, a forma zajęć w formie różnych zabaw zapewnia, że pozostają one entuzjastyczne i nadal cieszą się procesem uczenia się… Więc na co czekasz? :-)

Zapisz swojego bystrzaka do American Academy na język angielski i/lub niemiecki! Zadzwoń: 75 619 77 77 lub napisz do nas na info@americanacademy.pl

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Zanurz się w języku angielskim!

Swobodne podróżowanie z językiem obcym